Křišťanova 643/9, Praha 3
+420 606 668 850

section about

O projektu

Představujeme projekt rekonstrukce bytového domu na adrese Křišťanova 643/9, 130 00 Praha 3. Dům se nachází v klidné ulici, v blízkosti Královských Vinohrad. K prodeji nabízíme celkem 15 jednotek, z toho: 10 bytových, 3 ateliéry a 2 mezonetové byty v podkroví.700x500.png Byty v přízemí mají menší dvorek, byty od 2. nadzemního podlaží mají balkón. V rámci výstavby nových mezonetových bytů bude zbudován nový výtah na dvorní fasádě domu. V domě je vlastní centrální kotelna.

 

Architekti dbali na renovaci původních prvků objektu především jeho exteriéru. Interiérový prostor je naopak pojímán s ohledem na nároky současného komfortního životního stylu. S citem laděné povrchové materiály, osobitý projev s apelem na kvalitu zpracování. Vzniká tak možnost bydlení se zážitkem historického měšťanského espritu Vinohrad v současném design pojetí, což lze považovat za luxusní životní styl.

 

HISTORIE :

Činžovní dům s měšťanskými byty byl postaven v roce 1889 v Královských Vinohradech I. Původní klasicistní fasáda byla v roce 1930 zjednodušena a dům byl navýšen o dvě podlaží. Součástí budovy je i objekt postavený roku 2000 – ateliér ve vnitrobloku.

Letos byla v Křišťanově ulici 817/18 na Praze 3 odhalena pamětní deska Jaroslavu Foglarovi. Foglar na Žižkově vedl svůj skautský oddíl a v Křišťanově ulici žil
v letech 1978–1999. V červenci navíc budeme slavit 111 let od spisovatelova narození.

 

LOKALITA :

V těsné blízkosti se nachází Obchodní centrum Atrium Flóra.

Dále Náměstí Jiřího z Poděbrad, kde je nespočet kaváren, restaurací, řeznictví, rybí bistro, pekárny, krejčovství, atd. Na náměstí se v sezóně pořádají každý týden od středy po sobotu farmářské trhy. Na náměstí je také umístěn kostel Nejsvětější srdce Páně od architekta Josipa Plečníka.

Poblíž ulice stojí Žižkovský vysílač od architekta Václava Aulického. Přímo v ulici Křišťánova je menší park s dětskými prolézačkami. Dále Riegrovy sady, které leží v Praze na Vinohradech. Jde o městský park o rozloze asi 11 hektarů. V parku se nacházejí rozsáhlé travnaté plochy, dětská hřiště, sportovní stadion TJ Bohemians a sportoviště TJ Sokola Vinohrady. V severní části směrem k Žižkovu na Riegrovy sady navazuje zahrada a oddechový, sportovní park Rajská zahrada.

DOPRAVA :

Stanice metra Flóra, autobusová zastávka v ulici Jičínská – autobusy: 136, 175, tramvajová zastávka v ulici Vinohradská – tramvaje 11, 16, 13, 5, stanice metra Želivského, východně od ul. Pod židovskými hřbitovy vše v docházkové vzdálenosti od domu

PARKOVÁNÍ :

Před domem, modrá zóna.

HARMONOGRAM :

  • 1. ETAPA – rekonstrukce všech stávajících jednotek bude dokončena v červnu roku 2020.
  • 2. ETAPA – rekonstrukce podkroví – vznik mezonetových bytů, výtahu a fasády bude dokončena do konce roku 2020

Card image cap

Žižkovský vysílač

Card image cap

Kostel Nejsvětější srdce Páně